Mata Moonholi PRO

O matach do jogi rozpisałam się kiedyś tutaj. Znajdziecie tam ogólne informacje, jakiego rodzaju maty możecie spotkać na rynku. Obecnie dostępność różnych wzorów, materiałów z jakich wykonane są maty, jest tak duża, że każdy znajdzie coś dla siebie. To na pewno ucieszy nie jedną osobę, ponieważ nie musimy być już skazani na praktykę na jednokolorowych matach – producenci prześcigają się w oryginalnym designie mat oraz w jakości ich wykonania.

Chciałabym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami na temat maty Moonholi w wersji PRO, a dokładniej Sticky Magic 🙂
Jest to mata wykonana w 100% z naturalnego kauczuku. Jest duża – ma 185 cm długości i 68 cm szerokości, zatem idealnie sprawdzi się też u wyższej osoby – a uwierzcie mi, praktyka na krótkiej macie może być irytująca. Zakupiłam kiedyś mieszkając w Chinach bardzo fajną matę, ale okazała się dla mnie za krótka i za każdym razem brakowało mi kilku centymetrów do komfortowego wykonania asany.

To co z pewnością wyróżnia matę do magiczny design – to widać na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości mata prezentuje się lepiej niż na zdjęciach producenta. Kolor jest intensywny a wzór nienachalny, daje poczucie dobrej symetrii, co może być pomocne u osób, które stawiają na macie pierwsze kroki. Konstrukcja obrazu który zdobi matę, ma wiele punktów, od których osoba początkująca może znaleźć punkt odniesienia; bardziej precyzyjnie ułożyć stopy i dłonie w trakcie sesji jogi.
Przyczepność w trakcie umiarkowanej i intensywnej praktyki jest wysoka. Mata stwarza fajny opór dla stóp i dłoni.
Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie idealna grubość, która przekłada się na świetną amortyzację ciała w trakcie praktyki. Docenią to zapewne osoby z bardziej wrażliwymi kolanami oraz, jak ja – dosyć szczupłe, kiedy komfort praktyki może zostać zachwiany w momencie nieprzyjemnego uczucia wbijania kości w podłogę. Ta mata świetnie chroni wrażliwe punkty na ciele, szczególnie kolce biodrowe! Dla mnie to naprawdę duży plus. Podobną amortyzację dają maty Manduka w wersji PRO.

Powiem Wam, że mi się podoba. kolorystycznie świetnie wpasowała się do studia 😉
Jak sprawdzają się inne maty tej firmy, nie wiem – dlatego opisałam tylko wersję PRO.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *