Nowość – Aerial Yoga!

Aerial Yoga – Dharma Yoga Studio na zdjęciu Maria Kivachuk

Jesteśmy już po przeprowadzce do nowego lokalu! Mam nadzieję, że nie tylko ja na nią czekałam.
Udało nam się już zamontować chusty do praktyki Aerial Jogi.
Chusty zostały zamontowane na podwójnych zaczepach, bez krętlików, co daje lepszą stabilność i jest preferowanym rozwiązaniem przez większość nauczycieli Aerial.

Kilka słów o praktyce jogi w hamaku/chustach czyli o Aerial Yoga 🙂
Dla każdego, każda z form aktywności jest postrzegana indywidualnie. Z Aerial Jogą jest podobnie. Dla niektórych będzie to niesamowita odskocznia od codzienności, powrót do czasów beztroskiego dzieciństwa, przypomnienie zabaw na trzepaku (… ja z pokolenia tych z trzepaka jeszcze…), bujanie w obłokach, trudne pięć minut na karuzeli albo ciężki wycisk na siłce… A to wszystko zależy od dnia, nastroju i kondycji…
Aerial Yoga przede wszystkim wzmacnia i rozciąga ciało. Samo ulokowanie się w chuście angażuje kilka grup mięśni, zmiany pozycji w hamaku wymuszają zwiększenie koncentracji i koordynacji ruchowej. Na początku. oże to wydawać się skomplikowane, ale wraz z praktyką, ciężka praca przerodzi się w relaksująca zabawę z ciężarem własnego ciała wspomaganym przez delikatny materiał.

Jakie są korzyści wynikające z praktyki Aerial Yoga?
– poprawa elastyczności ciała; podczas praktyki Twoje ciało otrzymuje wsparcie hamaka, co pozwala na zgłębianie poszczególnych pozycji i wejście w nie z łatwością, właśnie korzystając ze wsparcia jakie daje chusta.
– wzmacnia mięśnie głębokie; aerial yoga idealnie wzmacnia rdzeń oraz mięśnie ramion. Core stanowi solidny fundament naszego ciała.
– „dekompresja” kręgosłupa. Brzmi jak zabieg medyczny, ale to tylko efekt ćwiczeń, podczas których, dochodzi do procesu rozluźniania kręgosłupa, co pomaga w zmniejszeniu ucisku na nerwy i dyski międzykręgowe.
– zwiększa równowagę i buduje koncentrację; aerial yoga oraz wykonywane podczas zajęć inwersje, zwiększają przepływ krwi,  co wspiera krążenie, przyczyniając się do zwiększenia energii.
– redukuje stres 🙂 tego chyba nie muszę tłumaczyć, ale jak nie wierzycie, zapraszam pierwszą lepszą huśtawkę w parku 🙂
– tutaj możesz wpisać własne …… 🙂

Jak każda dyscyplina, również Aerial Yoga ma pewne przeciwwskazania. Proszę, zapoznaj się z nimi zanim wybierzesz się na zajęcia:
– Jaskra
– Ciąża
– Przebyta niedawno operacja
– Choroby serca
– Przebyty zawał
– Bardzo niskie lub bardzo wysokie ciśnienie
– Niedawno odniesiony uraz głowy
– Skłonność do mdlenia
– Zawroty głowy
– Osteoporoza
– Zespół cieśni nadgarstka
– Zapalenie zatok przynosowych
– Dyskopatia
– Przepuklina rozworu przełykowego
– Zapalenie stawów
– Botox w ostatnich 6-ciu godzinach
– Choroby układu nerwowego
– Podczas pierwszych dni miesiączki zaleca się unikać pozycji odwróconych.

Zapraszamy do studia na praktykę Aerial Yogi z Marią Kivachuk. Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze, w super kameralnej grupie. Na zajęciach maksymalnie jest tylko 6 osób!

Rozbujanej praktyki!

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *